Vrh B

JACKIE z Korycanských skal

(Ch. Bentley Maka - Boma x Cattlien z Korycanských skal)

Ch., JCh., ClubCh.ČKRR

čekatel:GrandCh., Ch. ČMKU

nar. 13. 12. 2010

DKK 0/0, DLK 0/0, OCD.neg., LTV neg., Lokus D: D/D, štítná žláza: v normě, Echokardiograf: normální nález

výška: 64,5 cm

váha: 35 kg

barva: červená pšenice

chrup: úplný nůžkový

bonitace: ČKRR (podzim 2012)

další informace naleznete zde: www.tapiwa-kennel.cz/jackie/informace/

Jackie je z vrhu 12 štěňat (6 + 6), 2 x nestandard (zálomek na ocásku), ostatní standard.

Jackie je elegantní fena s výbornou horní i dolní linií, elegantní hlavou, suchým krkem a s pěkným hrudníkem. Je přátelské povahy jak k lidem, tak ke psům, je bezkonfliktní a velmi veselá fenka. Tuto skvělou povahu mají i její rodiče Fík a Kejtý. Je výstavně úspěšná, o čemž svědčí její tituly a čekatelství. Ráda běhá coursing, má ráda dlouhé procházky lesem a ráda plave. U prvního vrhu se ukázalo, že je vzornou a milující maminkou.


KIMANI od Cykasu

(MultiCh. Fahari Ranua x Ch. Izzy Iff od Cykasu)

nar. 9. 6. 2011

DKK 0/0, DLK 0/0, OCD. neg

výška: 69 cm

váha: 47 kg

barva: červená pšenice

chrup: úplný nůžkový

bonitace: ČKRR (podzim 2013)

Kimani aka Fufík je z vrhu 8 štěňat (3 + 5), 2 x nestandard (zálomek na ocásku a 3 korunky na ridge), ostatní standard.

Fufíka jsem si vybrala proto, že je to pes s typickou stavbou těla, s krásnou hlavou, výbornou horní a dolní linií, výbornou hloubkou hrudníku a silnou kostrou, ale především pro jeho úžasnou povahu, která je velice přátelská, bezkonfliktní a vyrovnaná, a kterou zdědil po svých rodičích Faharim a Zizince. Pokud Fufíkovi s páníčkem vyjde čas a zavítají na nějakou tu výstavu, což je málokdy, září Fufík na "bedně".

Slova majitele Fufíka:

"Fufi je velký cestovatel a viděl už spoustu zajímavých míst jak v Evropě, tak v Asii. Ať už to byla výheň v Istanbulu, horské masivy a ledovce Kavkazu, vyprahlá Armenie, rodné místo Stalina v Gruzii, válkou doposud poznamenaný Náhorní Karabach, neustálý vítr a všudypřítomný písek na plážích v Dánsku, pobřeží Atlantiku v Normandii a Bretani, v Andoře blbnutí na sněhu v létě, pláže Riviéry, neuvěřitelně nádherné Provensálsko a pevnosti v Alpách, pokaždé je oddaným a neremcajícím parťákem, snášejícím statečně páníčkovo "bezva" tipy na výlety. A protože jsme na cestách poměrně často, nezbývá nám moc času na vystavování, byť je Fu velký fešák. Samotné výstavy bereme spíše jako setkání s dobrými přáteli, než jen prioritně vyhrávat. I když, samozřejmě každý výraznější úspěch nás hřeje a umíme si ho užít. Fuf je nejspokojenějším hafanem, když spolu vyrazíme na procházku do lesa, kde si náležitě užívá volnosti a možnosti se proběhnout."

Z tohoto spojení očekávám krásná a zdravá štěňátka, s výbornou povahou, silnou kostrou, s krásnou červeno - pšeničnou barvou, která budou skvělými společníky svým páníčkům.
Pokud máte zájem o štěňátko z tohoho spojení, neváhejte mě kontaktovat.


V pondělí 11.1. 2016 se Jackie a Fufíkovi narodila krásná štěňátka, která se mají čile k světu ♥. Jackie se večer ve 22.hod nabaštila a za chvíli začala rodit, a to se všude píše, že fena přestává cca 12 hod. před porodem žrát :-). První štěňátko přišlo na svět ve 22:52 hod a poslední v 5 hod. ráno. Poslední štěňátko byla holčička, která, bohužel, odešla za Most duhy...

Jackie porod zvádla skvěle a o štěňátka se od první minuty vzorně stará ♥. Všechna štěňátka mají krásný dlouhý ridge, malinko bílé barvy, jsou bez zálomků a bez DS.

Každý týden budu doplňovat informace ze života našich štěňátek a samozřejmě budu přikládat i fotky ;)

slečna RŮŽOVÁ narozena ve 22:52 hod., váha: 458 g

multikorunky

pan HNĚDÝ narozen v 0:02 hod., váha: 538 g

slečna ČERVENÁ narozena v 0:21 hod., váha: 436 g

multikorunky

slečna ŽLUTÁ narozena v 1:35 hod., váha: 460 g

multikorunky

pan SVĚTLE MODRÝ narozen ve 2:42 hodin, váha: 410 g

Je za námi první týden života štěňátek. Štěňátka krásně přibývají na váze a pohybují se po boxu. Když mají hlad, dovedou se dost hlasitě o jídlo přihlásit :-). Jackie je vzorná maminka, která se o své dětičky skvěle stará. Dneska už prvně na chvíi opustila box a šla si alespoň na chvíli na zahradu s Haidie užít si sněhu :-).

K dnešnímu dni máme prvního borce, který prolomil hranici 1000g, což je pan hnědý s váhou 1062 g :-)
váhy ostatních miminek:
slečna růžová - 902 g
slečna červená - 952 g
slečna žlutá - 906 g
pan světle modrý - 874 g

Našim štěňátkům je 14 dní. Všichni krásně přibírají na váze. I když už od středy postupně otevřeli očička a snaží se chodit, stejně většinu dne prospí a probaští :-). V neděli jsme už prvně odčervovali a stříhali drápky. Všichni tyto procedury zvládli výborně ;).
Štěňátka mají za sebou první kontrolu vrhu poradkyní chovu, která dopadla podle očekávání - holčičky multikorunky, jinak všichni bez DS a zálomků.

Dnešní váhy:
slečna růžová - 1450 g
pan hnědý - 1688 g
slečna červená - 1478 g
slečna žlutá - 1474 g
pan sv. modrý - 1480 g

Takže největším buclíčkem zůstává pan hnědý :-).
Chodí k nám návštěvy na pomazlení se štěňátky. Za slečnou červenou se přijeli podívat její budoucí páníčkové a dovezli štěňátkům hračky, moc děkujeme.

Našim štěňátkům jsou 3 týdny. Hrozně rychle to letí....
Štěňátka dělají pokroky každý den. Krásně už si to vyšlapují po celém boxu, vrčí na sebe, začínají štěkat a hrají si spolu. Všichni už chodí čůrat na připravenou podložku. Někteří to zvládají lépe, jako pan hnědý, někteří ještě občas nestihnou doběhnout :-). Jackie je stále vzorně opečovává, ale už od nich hodně odchází si odpočinout na pelíšek mimo box.
Dneska prťata ochutnala první příkrm - kaši z granulek, která jim moc chutnala a byla všude, takže měli ještě dlouho co dělat, než to všechno olízali :-).
Stále k nám chodí návštěvy a nosí prťatům a velkým holkám dárečky, za které moc děkujeme.

Dnešní váhy štěňátek:
slečna růžová: 1920 g
pan hnědý: 2254 g
slečna červená: 2050 g
slečna žlutá: 1910 g
pan sv. modrý: 1970 g

Štěňátka už mají svá jména:

Dětičkám už jsou 4 týdny. Jsou to pěkný čiperkové :-). Mají už pěkně ostré zoubky, tak dostávají namočené granulky a přihazuji jim pár granulek suchých. S granulemi nemá nikdo z nich problém, všem chutnají, což jsem moc ráda. O tom, že jim granulky chutnají, svědčí i jejich váhy :-).
Štěňátka mají za sebou už druhé odčervení a druhé stříhání drápků. Po chvilkách, protože je přeci jen na ně zima, se seznamují se zahradou. V domě řádí po celém obýváku a v kuchyni mi asistují :-). Vše skvěle zvládají, mám z nich velikou radost.
Stále k nám chodí návštěvy a budoucí páníčkové.
Jackie se o dětičky vzorně stará, ale už v noci u nich nespí. Kojení si reguluje sama. S dětičkami si hraje a je velice pečlivá ♥.

váhy:
slečna růžová - 2510 g
pan hnědý - 2760 g
slečna červená - 2550 g
slečna žlutá - 2480 g
pan světle modrý - 2540 g

Štěňátkům je 5 týdnů...
Baští už suché granule, které jim moc chutnají. Jackie je stále kojí, dokonce i v noci. Štěňátka už prozkoumávají celou zahradu. Někteří si už i "říkají", že chtějí ven vykonat potřebu. Jsou to prostě šikulkové. Doma prohánějí malou jorkšírku, která si ale od nich nenechá nic líbit.
Jackie svoje dětičky vychovává a hraje si s nimi ♥.
Jezdí k nám návštěvy na mazlení a budoucí páníčkové se jezdí dívat, jak jejich miminko roste :-).

Všechna štěňátka už jsou zadaná a jejich majitelé na ně netrpělivě čekají, až je budou mít doma ♥

dnešní váhy:
slečna růžová - 3890 g
pan hnědý - 4240 g
slečna červená - 3670 g
slečna žlutá - 3860 g
pan sv.modrý - 3820 g

Štěňátka mají ukončený 6. týden.
Dům i zahradu už mají prozkoumanou. Na zahradě si užívají sluníčka, ale i sněhu :-). A vše zvládají skvěle. 5 x denně baští suché granule a k tomu je ještě 2 x denně Jackie kojí.
Mají za sebou 3. stříhání drápků a 3. odčervení. Než půjdou do nových domovů, tak je ještě čeká očkování, tetování a kontrola vrhu poradkyní chovu ČKRR.
Pravidelně k nám chodí návštěvy, které štěňátkům nosí dárečky a ty si odnesou sebou do svých nových domovů.

váhy ke dni 20. 2.
slečna růžová - 4800 g
pan hnědý - 5332 g
slečna červená - 4870 g
slečna žlutá - 4732 g
pan sv. modrý - 4842 g

V pátek se na štěňátka přijela podívat i skvělá fotografka paní Markéta Nováková, která je nafotila a udělala krásné koláže. Markét, moc ti za ně děkuji.

e za námi 7. týden života štěňátek. Štěňátka mají za sebou 1. očkování a tetování. V pátek zde byla poradkyně chovu ČKRR a její prohlídka proběhla v klidu a bez překvapení :-).

Baahi Kimani ( světle modrý) - 3 korunky
Bakari Kimani (hnědý) - standard
Bahati Cattlien (růžová) - 3 korunky
Bariah Cattlien (žlutá) - 4 korunky
Bibi Cattlien (červená) - 4 korunky
Všechna štěňátka mají nůžkový skus, správně dlouhý ridge, klučíci mají sestouplá a hmatatelná varlátka. Vrh je bez DS.

Všechna štěňátka už mají připravený batůžky do nových domovů. Klučíči odcházejí už koncem tohoto týdne. Holčičky začnou odcházet do nových domovů příští týden.

Mám z dětiček velikou radost, jsou to šikulkové. Skoro všechny budu mít poblíž, jen Baki bude kousek dál, ale to vůbec nevadí, měli bychom se vídat na výstavách. Všichni mají skvělé rodiny, tak pro mě nebude jejich odchod tak těžký ♥.
Dětičky moje milovaný, mějte se krásně ve svých rodinách, dělejte jim jen samou radost. Všichni vaši páníčkové už se na vás moc těší ♥... A já se budu těšit na setkávání s vámi ♥

Tímto bych také chtěla poděkovat všem návštěvám za krásné dárečky, které si dětičky odnesou do nových domovů....

Krásné fotky jsou opět z dílny Markéty Novákové.