Máme štěňátka ♥...

Ve čtvrtek 13. 7. se narodil náš vysněný vrh C ♥

Během 4 hodin Imi porodila 9 krásných a vitálních štěňátek, které se mají čile k světu. Imi celý porod zvládla naprosto bez problémů a bez jakýchkoli zásahů ♥. O miminka se od začátku vzorně stará.

5:40 hod - oranžová holčička (470g)
5:50 hod - červená holčička (500g)
6:25 hod - modrý klučík (490g)
6:40 hod - fialová holčika (470g)
7:20 hod - hnědý klučík (510g)
7:40 hod - tyrkysový klučík (550g) - multikorunky
8:30 hod - zelený klučík (450g)
8:55 hod - tmavě růžová holčička (470g)
9:35 hod - žlutá holčička (470g) - multikorunky

Tímto bych chtěla moc poděkovat
- Zdeničce, která se mnou vše sdílela na místě a pomáhala mi ♥
- naší skvělé paní doktorce MVDr. Minaříkové, která byla od středečního večera na telefonu a připravena kdykoli pomoci ♥
- Leonii (majitelce Lewise) a Markét (naší chovatelce a psí mamince), že nám držely palce na dálku a myslely na nás ♥ ♥

Největší dík patří mojí milované holčičce Imi za to, že vše zvládla bez problémů a byla neskutečně šikovná a za to, že mi splnila můj sen ♥... Ona je prostě úžasná ♥...

Jde o exkluzivní vrh - první štěňátka Lewise narozená v ČR a první štěňátka Imi ♥.


20. 7. Štěňátkům je týden ♥

Krásně přibývají na váze, pokoušejí se o první krůčky a začínají pootevírat očička ♥. Už jsme vyměnili štěňečí šňůrky za oboječky. Jejich úžasná mamina Imi se o ně vzorně stará ♥. V boxu tráví skoro celý den, jen občas  si od nich odskočí odpočinout do svého pelíšku...

aktuální váhy:
oranžová holčička - 820g
červená holčička - 890g
modrý klučík - 850g
fialová holčička - 770g
hnědý klučík - 960g
tyrkysový klučík - 890g
zelený klučík - 880g
tmavě růžová holčička - 820g
žlutá holčička - 680g24. 7.

Štěňátka krásně přibývají na váze, některým se pootevírají očička a všichni už chodí "robotickou chůzí" ;). Kluci už v pátek překonali hranici 1000g, holčičky se k ní pomalu blíží... Vzhledem k tomu, že všichni krásně baští, nevážím je už tak často... Jsou to spokojená štěňátka ♥
Maminka Imi už od nich odchází, aby si odpočinula. Jinak se ale stále o ně vzorně strará ♥.
Minulý týden se na nás byla podívat naše psí babička Markét, která udělala štěňátkům krásné fotky do albumu ♥


27. 7. Štěňátkům jsou 2 týdny ♥

Všichni už mají otevřená očička, jejich chůze se zdokonaluje. Z boxu už jsou slyšet první pokusy o vrčení a štěkání :D. Začají se okusovat mezi sebou a okusují trpělivou maminku Imi ♥. Všechna štěňátka pěkně baští a přibývají na váze.
Mají za sebou stříhání předních drápků a 1. odčervení.

Aktuální váhy štěňátek:
oranžová holčička - 1150g
červená holčička - 1130g
modrý klučík - 1180g
fialová holčička - 1000g
hnědý klučík - 1260g
tyrkysový klučík - 1210g
zelený klučík - 1210g
tmavě růžová holčička - 1110g
žlutá holčička - 900g


3. 8. Štěňátkům jsou 3 týdny ♥

Už baští první příkrm - mlíčko a ještě maminka je kojí. Hezky přibývají na váze. Začala už chodit po obýváku a moc se jim to líbí ;). Za štěňátky chodí mazlící návštěvy a budoucí páníčkové ♥10. 8. Štěňátkům jsou 4 týdny ♥

Za štěňátky jezdí mazlící návštěvy a budoucí páníčkové ♥. Imi se o ně stále vzorně stará, je to užasná maminka ♥.
Za štěňátky se přijela podívat Valdštějňácká babička Markét, která všem vnoučátkům přivezla plyšové pandy... od té doby jí jinak neřekneme, než pandí babička ♥


17. 8. Štěňátkům je 5 týdnů ♥

Každý den jsou od ráda do večera na zahradě. Za štěňátky jezdí mazlící návštěvy, jejich páníčkové a naše malá sousedka Sofinka si s nimi chodí hrát ♥. Jejich páníčkové už "stříhají metr" a moc se těší, až budou mít své zrzavé poklady doma ♥.

Všechna štěňátka jsou rezervovaná.


24. 8. Štěňátkům je 6 týdnů ♥

Štěňátka jsou celé dny na zahradě a večer pak unavení padnou do pelíšku a krásně spinkají celou noc ♥. Vyzkoušela už i malý bazének. Jsou hrozná vedra, tak se aspoň osvěžila ♥.
Na štěňátka se přijela podívat jejich pandí babička Markét a udělala jim krásné fotky do památníčku ♥. Za což jí moc děkuji.31. 8. Štěňátkům je 7 týdnů ♥

Včera byla štěňátka očkována, čipována a prohlédnuta naší skvělou paní doktorkou. Všechna štěňátka jsou zdravá a mohou se těšit do svých domovů ♥. Ještě je dnes prohlédla poradkyně chovu Zdenička a můžou vyrazit ke svým milujícím páníčkům ♥.

CAYEN AYO LEWIS  (tyrkysový klučík) - nestandard (multikorunky) ♥
CAI TINDO LEWIS (zelený klučík) - standard ♥
CAIKO KUUME LEWIS (modrý klučík) - standard ♥
CAIRO AKEEN LEWIS (hnědý klučík) - standard ♥
CAMMI KIANGA IMANI (žlutá holčička) - nestandard (multikorunky) ♥
CANYA NALA IMANI (růžová holčička) - standard ♥
CATHIA KWINI IMANI (červená holčička) - standard ♥
CAYA ZURI IMANI (oranžová holčička) - standard ♥
CEYLEEN ADDIA IMANI (fialová holčička) - standard ♥

Na cestu ještě dostanou krásné fotky od Jitky Ludvíkové, za které jí moc děkuji ♥.


Bylo to krásné období, které jsem si po dlouhých 7,5 letech opět užila... Věřím, že jsme společně s maminkou Imi její dětičky skvěle připravily na životy v nových, milujících rodinách a že jim naše dětičky budou skvělými parťáky a přinesou jim jen samou radost ♥.
Věřím, že rodinám, které v nedávné době přišly o čtyřnohého miláčka, opět vykouzlí úsměv na tváři a rozzáří srdíčka ♥
Přeji všem hodně zdraví, pohodový, krásný a dlouhý život po boku milujících páníčků ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Tímto naše povídání o společném životě štěˇňátek u maminky končí ♥....
Průběh těhotenství najdete pod odkazem... ---)


7.7.
55. den březosti ♥
Pomalu už jdeme do finále... Imi jsem začala měřit teplotu. Bříško už má velké a už je chvílemi vidět vlnění bříška - to miminka se pohybují ♥. Hodně odpočívá a spinká, vyhledává chladné kouty jak na zahradě, tak doma.
Vše k porodu a pro miminka už máme připravené...

2.7.

50. den březosti ♥
Imi si zvyká na porodní box. Má neskutečnou chuť k jídlu :). Hodně odpočívá a připravuje se na porod. Štěňátka už je možné nahmatat a občas cítím i jejich pohyb ♥.21. 6.
39. den březosti ♥
Moc se jí fotit nechtělo, výraz odpovídá za vše ;)...
Iminka má zvýšenou chuť k jídlu, hodně odpočívá, kor v těch vedrech. Poslední dny chce být pořád se mnou, takže je jak můj stín ;).
Pomalu už dávám dohromady vše k porodu a pro štěňátka ♥. Je to pro mě krásné období po dlouhých 7,5 letech od posledního vrhu. Moc se na to miminkovské období těším a věřím, že spolu s Imi vše v pohodě zvládneme ♥.
Teď nás čeká období intenzívního růstu bříška ♥.


12. 6.
30. den březosti
Bříško už se pomalu rýsuje ♥...
Ranní nevolnosti pominuly a Imi má zase pořádnou chuť k jídlu :). Už je i oproti předešlým dnům aktivnější, ale většinu dne stejně odpočívá buď doma nebo na zahradě.

6. 6.
Potvzena březost Imi ♥... V půli července očekáváme narození prvních štěňátek  Lewise v ČR a zároveň prvního vrhu Imi ♥.
Imi má období ranních nevolností, takže rozděluji denní dávku granulí na třikrát, takhle jí to vyhovuje a vše zbaští ;).
Od krytí dost odpočívá a šetří se ;¨). Tušila březost ještě dřív, než ji potvrdil ultrazvuk ;¨).


14. 5.
V Holandsku proběhlo krytí Lewise a Imi ♥.
RODIČE VRHU

IMANI KATE GIULIA Z VALDŠTEJNSKÝCH LIP - IMI

narozena: 17. 11. 2017
otec: C.I.B., MultiCh., JCh. Kisangani High Five Sydney
matka: C.I.B., MultigrandCh., MultiCh. Giulia Eliviann z Valdštejnských lip

HD A, ED 0/0
OCD neg,
LTV neg, SPO neg.
JME:
N/N(clear), DM: N/N (clear), Hemophilia B: N/N (clear),        D - Locus: D/D(clear), B - Locus: B/B, ridge: R/R, EOAD: N/N (clear), DNA profil: ISAG 2006
nůžkový skus, plnochrupá (před vážným úrazem 2/2019)

Imi je Interšampionkou a šampionkou mnoha zemí a je pracovně vedenou fenou.
Více informací o Imi naleznete na: www.tapiwa-kennel.cz/imani/

NJIA JAMAA GRAND LEWIS

narozen: 4. 10. 2017
otec:
Ch. Saimon's Praide Voice Of The Legend Forever
matka:
Njia Jamaa Exclusive Red Owl "EULE"

HD A, ED 0/0
OCD neg.
JME N/N (clear), DM (SOD1) N/N, Hemophilia B: N/N (clear),        D - Locus: D/D (clear), Liver (B-locus): B/b (carrier), ridge: R/R, EOAD: N/N (clear), Ventricuar arrythmia (IVA) - PCR: N/N (clear)
DNA profil: ISAG 2006
plnochrupý, nůžkový skus

Lewis je kandidátem na Interšampiona.
Více informací o Lewisovi naleznete na: https://www.rrleonie.nl/


Pro první vrh mojí milované Imi jsem dlouho hledala toho pravého Pana psa... Moje požadavky byly jasné - zdravý, povahově vyrovnaný pes s krásnou stavbou těla, který mi Imi výborné exteriérové partie v chovu upevní. 

Imi pochází z vrhu 8 štěňat (3 pejsci a 5 fenek), všech 8 standardních. Narodila se v chovatelské stanici z Valdštejnských lip, která je jednou z mála  chovatelských stanic s dlouholetou zkušeností s chovem RR v ČR. Zakladatelkou chovu se stala krásná Fatima Bohemia Checko (nar. 19. 8. 1997). Potomci této fenky jsou přínosem pro chov v ČR, ale i v dalších zemích.
Imi je krásná, zdravá fenka s klidnou a vyrovnanou povahou, výborným toplinem, krásnou hlavou, dlouhým formátem těla, výborným úhlením obou párů končetin a celkově s vyváženými proporcemi těla. Je velice přátelská, jak k lidem, dětem, ale i k ostatním psům. Velice ráda si hraje i s cizími fenkami. Nemá ráda konfliktní situace, v takových případech odchází a nezúčastňuje se jich. Ve svých 14 měsících měla vážný úraz. Při hraní na zahradě narazila na roh zdi a utrpěla otevřenou zlomeninu spodní čelisti, při které přišla v dolní čelisti na levé straně o 3 zuby vedle sebe stojící (vše má doloženo v PP a má i RTG snímky).
Ve smečce žije s 12 letou fenkou Jackie, kterou miluje a opečovává ji. Je to úžasná fenka, která miluje svoji rodinu, je velice snadno učenlivá a poslušná. Moc ráda chodí do lesa, má hodně vyvinutý lovecký pud, je však od zvěře bez problémů odvolatelná. Pravidelně se každý rok zúčastňuje vyhánění lesní zvěře před senosečí. Ráda plave, vodu opravdu miluje v jakémkoli ročním období :).

Lewis pochází z vrhu 12 štěňat (6 pejsků a 6 fenek), 10 standardních a 2 nestandardní (zálomky). Narodil se v Německu v chovatelské stanici Njia Jamaa s dlouholetou tradicí s chovem RR. Se svojí rodinou žije v Holandsku.
Lewis je krásný, zdravý pes. Má krásný, prostorný a hluboký hrudník a předhrudí, krásně modelovanou hlavu, výborné úhlení obou párů končetin a celkově jde o psa s výborným exteriérem. Je klidný, vyrovnaný, se sebevědomou povahou. Venku je plný energie a je poslušný. Rád a s  každým si chce hrát. Ve smečce žije s 10 letým RR Bentley, kterého miluje. Má rád vodu a rád plave. Miluje děti a svou rodinu.
Lewis se pyšní krásnými a zdravými vrhy v několika zemích.
Tímto bych chtěla moc poděkovat Leonii, která mi dala důvěru použít Lewise v mém chovu ♥.

Ze spojení Lewise a Imi očekávám zdravá a krásná štěňátka s klidnou a vyrovnanou povahou, výstavními  a pracovními předpoklady, ale hlavně... úžasné a pohodové parťáky pro život ♥
V rodokmenu štěňátek najdeme krásné linie psů z Afriky, Austrálie, České republiky a Německa ♥